poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Chrzciny po raz pierwszy

Poproszono mnie o wykonanie Pamiątki Chrztu Świętego dla chłopca. Nigdy wcześniej nie zmagałam się z taką pracą. Nie wiedziałam, jak wiele frajdy mi ona sprawi! W tym miejscu chciałam podziękować pięknie ArtIs za przejrzysty kursik na fajowe trampeczki :)) Rzeczywiście było to pracochłonne wyzwanie, ale z efektu końcowego jestem zadowolona. I na szczęście Pamiątka spodobała się również osobie zainteresowanej. Wzór trampek narysowałam sama (później mogę zaopatrzyć ten wątek w szablon, jak go zeskanuję). A następna taka pamiątka na chrzciny czy narodziny na pewno powstanie szybciej :)

Tak się prezentuje:Zaglądamy do środka:


Wózek podkleiłam kalką i podniosłam na kostkach 3D. Uwielbiam stosować wzorzyste kalki, gdy muszę stonować zbyt intensywne tło (stosuje na całości strony lub tylko części), albo do wykonania przezroczystego schowka/kopertki na pieniądze. Trzeba jednak pamiętać, że papier ten jest sztywny (nie mam pojęcia jak by się zachowywał np. w maszynce Big Shot, ponieważ jej nie posiadam). Tak więc nawet po zaschnięciu kleju Magic widać na nim miejsce klejenia. Jeśli jest to niepożądane to należy rozważyć zastosowanie tasiemek na brzegach, dekoru lub taśmy Washi. Zaletą kalki wzorzystej jest to, że można nadać tłu nowy charakter, można je znaleźć w różnych kolorach, nie tylko białym.


Aniołek 3D:


Wykorzystane materiały:
-papiery: papier wizytówkowy, kalka wzorzysta, PasteLove 03 i 07 z I Kropki, Małe kobietki 01 z Galerii Papieru, Maleńkie cuda z LemonCraft (wielka szkoda, że tej kolekcji nie ma, wygrzebałam jeszcze jakieś resztki papieru, który kiedyś zakupiłam. Starczył tylko na buciki i wózek :( )
-kwiaty: kremowa i niebieskie róże ze Scrapakivi
-serwetka, kryształki i półperełki ze Scrapakivi (tych dwóch ostatnich nie ma już w ofercie a szkoda, szczególnie tych malutkich półperełek, dlatego że świetnie nadawały się do ozdabiania "okienka" w pudełkach - są lepsze niż perełki w płynie, bo mają regularny kształt)
-aniołek 3D z Reddy (kupiłam w Hobby Studio)

Pozdrawiam serdecznie!

2 komentarze:

Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze. Pozdrawiam :)