środa, 1 kwietnia 2015

Wielkanocny wysyp prac

Długo nic nie publikowałam, co nie oznacza, że nic nie tworzyłam. Znalazłam wreszcie chwilkę na napisanie posta. Zamieszczę tu wszystkie prace wielkanocne, które wykonałam i nie były wcześniej publikowane.

Na początek jajo w roli głównej. Papierki z kolekcji "Świeżo malowane" z których wykonana jest większość moich prac zakupiłam na Craft Wawie na stoisku Galerii Papieru. Zakochałam się w nich od pierwszego wejrzenia! Świetnie nadają się do wielkanocnych prac, choć nie tylko.Wykorzystane materiały:
-papiery: Świeżo malowane 05 z Galerii Papieru, Fairy Floss 1/9, 8/9 ze Scrapakivi, Śnieżne dni 01 z I Kropki (listki, które samodzielnie wycinałam)
-kwiaty: róża angielska żółta, różyczka zielona, pomarańczowa, mini różyczka pomarańczowa, grona ze Scrapakivi
-sznurek ze Scrapakivi
-perełki w płynie, duże pręciki zielone i białe, dziurkacz brzegowy


Kartka z zającem:


Wykorzystane materiały:
-papiery: Świeżo malowane 05 (ten sam co w pracy wyżej tylko druga strona), Miętowy pocałunek 01 z Galerii Papieru, wielkanocne obrazki z Galerii Papieru
-kwiaty: rumianek, kwiat wiśni, różyczki żółte, reszta kwiatków własnoręcznie wykonana
-pręciki duże żółte, perełki w płynie, piórka

A to moja ulubiona z tych wszystkich praca. Sięgnęłam w niej po ramkę z motywem kaszubskim, którą pomalowałam zgodnie z kanonem przedstawionym na stronie zrzeszenia kaszubsko-pomorskiego. Samo malowanie było bardzo pracochłonne i musiałam sięgać po najcieńsze pędzelki z mojej kolekcji. Wymalowanie krateczki i mini krzyżyków na niej wymagał wiele cierpliwości. Jako dziecko tańczyłam w kaszubskim zespole pieśni i tańca, dlatego gdy tylko zobaczyłam tę ramkę, od razu wiedziałam że muszę ją mieć i wykorzystam ją w wielkanocnej pracy. Ta praca przywołała moje wspomnienia z dzieciństwa. Życzenia wypisałam oczywiście po kaszubsku :)


W innym świetle:

Wykorzystane materiały:
-papiery: Świeżo malowane 01, 02, Miętowy pocałunek 01 (druga strona papieru z poprzedniej pracy) oraz obrazki wielkanocne z Galerii Papieru
-ramka kaszubska z I Kropki
-koronka, piórka, farby akrylowe

A to ja w stroju kaszubskim ;)A na koniec pastelowe kartki-bliźniaki. Tu również pofantazjowałam z farbami akrylowymi, jednakże wybrałam metodę malowania palcami. Zrobiłam to po raz pierwszy i na pewno nie ostatni, bo efekt końcowy bardzo mnie zadowolił.

 Wersja różowa:


Wersja niebieska:Wykorzystane materiały:
-papiery: Małe kobietki 01, 02, 03 z Galerii Papieru, Dom róż z Lemon Craft, "drewniany papier" jest niewiadomego mi pochodzenia
-pisanki zawijasowe z I Kropki
-kwiaty: kremowa, fioletowa, niebieska i różowa różyczka ze Scrapakivi
-półperełki białe, różowe i małe białe ze Scrapakivi
-4 różne koronki, piórka, dziurkacz brzegowy

Jak z resztą większość moich prac, żadnej z nich już nie posiadam :D

A co Wy o nich myślicie?
Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt! :)


4 komentarze:

Pięknie dziękuję za wszystkie komentarze. Pozdrawiam :)